Jesteś w: Strona główna
Napisali o mistrzowskiej wodzie

Zmiana adresu Biura Handlowego
"Mistrzowskie połaczenie" c.d.

Mineral Gazelą Biznesu 2016

1.2.2017

Mineral laureatem 17 edycji rankingu najbardziej dynamicznych małych i średnich firm "Gazele Biznesu 2016".


I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.

Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw.

 

 


Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. Oprócz "Pulsu Biznesu" zestawienia takie opracowują jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.


W każdej edycji rankingu badane sa wyniki firmy za pełne trzy poprzedzające lata. W bieżącej edycji weryfikowane były wyniki osiągnięte w okresie 2013, 2014 i 2015.

O tytuł Gazeli Biznesu 2016 mogła ubiegać się firma, która spełnia wszystkie poniższe kryteria:
•rozpoczęła działalność przed rokiem 2013 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś
•w roku bazowym 2013 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy  3 a 200 mln złotych
•w latach 2013-2015 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży
•w latach 2013-2015 ani razu nie odnotowała straty
•umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat (składając sprawozdania finansowe do sądów albo przekazując dane do Coface albo udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).

 

 


Dolnośląska Gala wręczenia Gazel Biznesu odbyła sie 31 stycznia w Klubie Biznesowym Stadionu Miejskiego we Wrocławiu a to doniosłe wydarzenie  okrasił swoim występem Stanisław Soyka.